Inteligentní akvárium

Inteligentní akvárium aneb Inteligentní dům.

Pojem inteligentní bydlení či chytrý dům se v nynější době rozšiřuje mezi širokou veřejnost. Avšak jak docílit toho, aby lidé věděli, co si pod těmito pojmy správně představit? Aby je to zaujalo natolik, aby se o dané tématice více zajímali? S touto myšlenkou si kreativně poradila společnost BACS s.r.o., která vytvořila projekt inteligentní akvárium, na kterém lze snadno ukázat veškeré výhody inteligentního bydlení. Firma BACS s.r.o. spolupracuje se  společností Schneider Electric jako certifikovaný partner v oblasti chytrého bydlení.

Tato asociace lidské domácnosti na živé vodní organismy  zachytila pro představu některé z funkcí chytré domácnosti a dokáže Vám tak snadno přiblížit veškeré fungování a ovládání této domácnosti.

 

Vizualizace pro tablety a počítače

Můžete si také vybrat v jakém zařízení chcete systém ovládat.

Vše díky KNX

Inteligentní akvárium je založené na základě systému KNX, kterým je možné ovládat Váš byt, dům nebo dokonce administrativní budovy. V rozvaděči jsou ukryty akční členy určené pro spínání zářivek a LED pásku spolu se změnou jeho barvy, filtrace, vzduchování, vytápění a krmení. Zároveň dochází ke kontrole jističů jednotlivých technologií nebo úniku vody, měření hodnoty pH a teploty vody nebo spotřeby energií celým systémem i jednotlivými technologiemi. Pro funkci jednotlivých zařízení jsou přítomny napájecí zdroje sběrnice a ostatních zařízení. Rozvaděč byl vytvořen dle pravidel a norem platných pro reálné budovy. Splňuje tak všechny podmínky správného jištění, ochrany a výroby. Veškeré toto ovládání je možné díky vizualizační jednotce spaceLYnk od Schneider Electric, které je srdcem celé instalace a vytváří tak uživatelsky příjemné a intuitivní ovládání.

Zhasnout, zvýšit teplotu, pustit bublinky … nyní i na dálku!

Na úvodní obrazovce je možné zpozorovat aktuální záběr z kamery na akvárium, aby bylo možné sledovat veškeré provedené změny. Podrobnější funkce lze zobrazit v jednotlivých záložkách příslušných akcí. Lze si tak vyzkoušet časové spínání filtrace, ovládání vytápění, změnu barvy LED pásku nebo celé světelné scény. Je možné zkontrolovat stavy jističů, hodnoty pH, spotřebovanou energii nebo funkci sběrnicových přístrojů. Vše přesně tak, jak je běžné u inteligentního domu. I proto je na poslední záložce paralelní model pro reprezentaci zmíněných funkcí právě na domu. Zajímavostí je i přidání předpovědi počasí, která bývá častou součástí chytrých domácností.

Myslíme na naše obyvatele akvária

Veškeré zmiňované funkce si můžete vyzkoušet i vy na tomto odkaze: www.inteligentniakvarium.cz 

Ale nemusíte se bát! Mysleli jsme i na zdraví našich obyvatel akvária a tak při jakékoli změně kterou uděláte (kdybyste jim zatopili více něž je zdrávo nebo vypnuli například filtraci) se veškeré nastavení po 5 minutách vrátí do původního stavu tak, aby to našim rybičkám bylo příjemné. Lze také nastavit, že při zvýšené hladině pH nebo jiných nepříznivých změnách systém podá informaci. Proto můžete s klidem vyzkoušet veškeré funkce, které Vám naše inteligentní akvárium dovolí a přitom si představovat, jak úžasné by bylo takto ovládat celou Vaši domácnost.