Jak na chytré vytápění?

Teplota má zásadní vliv na pohodu ve Vaší domácnosti. Když je tam příliš velké teplo, nebo příliš velká zima, není to ono. Každému taky vyhovuje jiná teplota. A kromě toho se její vhodná regulace pozitivně projeví na účtech za energie. Přesně tady oceníte výhody automatického řízení domácnosti, které se za Vás o vše postará.

Inteligentní systém udržuje přesně takovou teplotu, jakou si v každé místnosti nastavíte. A vytápění zapíná až před Vaším návratem domů, aby se zbytečně netopilo, když tam nikdo není. Díky tomu je systém schopný dosáhnout hospodárného provozu, který je šetrný k životnímu prostředí.

Vaše domácnost se tak bude přizpůsobovat Vám, a nikoliv Vy jí. Ráno se budete probouzet do teplého domova, ale na spánek budete mít příjemný chládek. Pokud budete v práci, systém nastaví úsporný režim, o víkendu zase zajistí příjemné teplo. To vše s maximálním důrazem na komfort, jednoduché ovládání, úsporu času a energií.

Co Vám přináší inteligentní vytápění:

 • Individuální nastavení každé místnosti
 • Režimy
 • Časové plány na denní / měsíční bázi (v práci / doma, dovolená / doma)
 • Úspora
 • Vzdálený přístup
 • Bezpečnost a ochrana
 • Spolupráce s ostatními technologiemi

 

Individuální nastavení každé místnosti

Dcera má ráda v pokoji „saunu“, syn naopak topit skoro nepotřebuje. V koupelně máte rádi teplou podlahu a obývák je nejteplejší místností Vašeho domova. V ložnici máte raději na spaní méně stupňů. To všechno chytrý systém bude vědět a pro každou místnost nastaví přesně takovou teplotu, jaká Vám vyhovuje.

Režimy

Chytrý systém umožňuje upravovat teplotu v místnosti podle toho, jestli v ní někdo je, nebo není. Vybrat můžete z následujících režimů:

 • Komfort:                                        místnost užívaná v aktivní části dne
 • Dočasný komfort:                          dočasné zvýšení teploty v zimě (nebo snížení                                                              v létě), které se vynuluje po určitém čase
 • Eco:                                               ekonomický režim
 • Útlum:                                           běžně používaný během noci
 • Ochrana proti mrazu a přehřátí:    využívaný například během dovolené.

Časové plány

Jednotlivé režimy zohledňují obsazenost budovy během dne. Pokud ve všední den dopoledne není nikdo doma, můžete nastavit úsporný útlum. Naopak když jste o víkendu dopoledne doma, zvolíte komfortní režim.

Bezpečnost a ochrana

Systém neustále hlídá teplotu po celém domě. Pokud zaznamená výchylku mimo vymezené pásmo, kdy by mohlo dojít k poškození vybavení domu, upozorní Vás i na dálku. Vy tak budete moct případně zařídit opravu nebo zavolat dodavateli zařízení. Tento případ může nastat třeba během dovolené, když by se porouchal vytápěcí systém.

Úspora

Inteligentní systém můžete ovládat přes mobil, tablet či počítač odkudkoliv. Přes vzdálený přístup si tak jednoduše nastavíte požadovanou teplotu nebo režim vytápění. A než se vrátíte z týdenního pobytu z hor domů, bude tam příjemné teplo.

Vzdálený přístup

Inteligentní systém můžete ovládat přes mobil, tablet či počítač odkudkoliv. Přes vzdálený přístup si tak jednoduše nastavíte požadovanou teplotu nebo režim vytápění. A než se vrátíte z týdenního pobytu z hor domů, bude tam příjemné teplo.

Součinnost s ostatními technologiemi

Žaluzie

V letních měsících venkovní žaluzie automaticky zamezují přehřívání budovy. Díky tomu není potřeba interiér intenzivně ochlazovat klimatizací. To se pozitivně projeví na spotřebě elektrické energie. Naopak v zimních měsících je žádoucí sluneční světlo do domu pustit a ohřát ho.

Rekuperace a ventilace

Při vhodných podmínkách je možné nechat dům pasivně vychladit pouze pomocí ventilace. Chytrý systém tyto podmínky detekuje a spustí vhodný algoritmus.

Elektronický zabezpečovací systém

Zabezpečovací systém střeží celou budovu včetně polohy oken a dveří.Podle režimu střeženo/nestřeženo mu jednoduše sdělíte, zda je budova obývaná, nebo ne. To má totiž vliv na režim vytápění. V případě, že jsou okno nebo dveře otevřené, předá informaci systému, který v dané místnosti zablokuje vytápění nebo chlazení, aby zamezil plýtvání.