Nová generace nástěnných ovladačů

Moderní technologie si žádají moderní ovládání. Pokud chcete domácnost s inteligentním systémem řízením, ale bojíte se, aby se pak na stěnách netvořily nevzhledné ostrůvky všelijakých vypínačů a regulátorů, kterým bude rozumět jen člověk s vysokoškolským diplomem, máme pro Vás řešení. Elegantní dotykové panely KNX Multitouch Pro a tlačítkové panely KNX Pro od společnosti Schneider Electric.

Nová generace prostorových ovládacích prvků se vyznačuje elegantním tvarem a velkým výběrem doplňkových rámečků v designu System M. Ovladače KNX usnadňují ovládání obytných prostor díky jednotnému způsobu ovládání a bohaté konfiguraci. Oba panely KNX Multitouch Pro a KNX Pro jsou napájené z komunikační sběrnice, a obměna stávajících instalací je proto velmi snadná.

KNX Multitouch Pro

V KNX Multitouch Pro se snoubí rychlý přístup k funkcím a snadné ovládání, na jaké jsme zvyklí z chytrých telefonů a tabletů. Displej dotykového panelu se vyznačuje malou montážní hloubkou a dokonalým zarovnáním s pohledovým rámečkem. Architekti ocení jednoduchý a hlavně nenápadný design, kdy se potřebné informace objeví na skrytém displeji až po přiblížení ruky k panelu. Grafické ztvárnění řídicích funkcí může být snadno sladěno s okolním interiérem a díky názorným grafickým ikonám je zařízení snadno ovladatelné i pro cizojazyčné uživatele.

Promyšlená filozofie ovládání

Zákazník má na výběr z oválných nebo vertikálních grafických symbolů. Jednotlivé funkce jsou snadno přístupné skrz přehledné menu. V hlavním menu může uživatel nastavit žádanou teplotu, stmívat světlo nebo místnost zatemnit žaluziemi. V podružném menu může nastavit například otáčky ventilátoru, prodloužit dobu vytápění nebo komfortní teplotou, přepnout dům do nočního módu, nastavit barvu nebo teplotu světla. Uživatel může dále nastavovat teplotu v místnosti v denním nebo nočním režimu či definovat předvolené scény.

Přehled funkcí

 • Vyvolání scén, ovládání světel, žaluzií a teploty pouhými gesty nebo standardně dotykem,
 • oválný design symbolů – jedna funkce na obrazovku,
 • vertikální design symbolů – dvě funkce na obrazovku,
 • design tlačítek – jedno až čtyři tlačítka na obrazovku,
 • osm hlavních obrazovek – jedna až čtyři funkce na obrazovku (celkem až 32 funkcí),
 • Vyvolání scén – až čtyři scény na obrazovku, celkem 16 nastavitelných scén,
 • funkce zablokování a odemykání pomocí čtyřmístného kódu,
 • senzor přiblížení – aktivace podsvícení displeje při přiblížení,
 • rozpoznání gest – vyvolání předvolené funkce pohybem ruky před dotykovým panelem,
 • přizpůsobitelný spořič obrazovky,
 • nastavení nebo změna určitého parametru i bez konfiguračního softwaru ETS skrze ovládací plochu panelu,
 • měření teploty,
 • vstup pro externí teplotní čidlo, např. z podlahového vytápění.

Tlačítkový panel KNX Pro

Tlačítkový panel se od dotykového liší tím, že nemá LCD panel a nerozeznává gesta. Zachovává si plochý design a svobodu v nastavitelnosti pro náročná řešení. Nenápadný design v kombinaci s širokým výběrem rámečků lze sladit s jakýmkoliv prostředím.

Prvotřídní vzhled

Tlačítkový panel KNX Pro navazuje svým vzhledem na dotykový panel KNX Multitouch Pro. Jednotlivé ovládací symboly jsou při klidovém režimu neviditelné a panel se na zdi jeví jako elegantní stylová plocha. Jakmile se uživatel přiblíží k dotykovému panelu, senzor přiblížení automaticky podsvítí ovládací symboly na ploše tlačítkového panelu. Podsvícení je volitelné v zelené nebo bílé barvě s nastavitelným stupněm jasu.

Vše v jednom

Dotykový panel KNX Pro má na ploše senzoru celkem šest oblastí dotyku. To umožňuje nastavit tlačítko jako jedno, dvou, tří nebo čtyřkanálový ovladač. Uživatel si sám před instalací tlačítka může vybrat vhodnou ikonu z dodané fólie předdefinovaných symbolů a vložit je pod jeho kryt. Symboly znázorňují v různých formách svítidla, žaluzie a scény.

V tlačítkovém panelu může být aktivován senzor přiblížení. Jakmile se uživatel přiblíží k tlačítkovému panelu, senzor aktivuje LED podsvícení a světlo procházející vloženou fólii zřetelně vykreslí obrysy grafického symbolu. Uživatel si tak rychle najde hledanou funkci na tlačítku. Senzor přiblížení může být kdykoli deaktivován a symboly potom svítí na ploše tlačítka neustále. V nočním módu je jas symbolů automaticky korigován na nižší intenzitu záření, aby uživatele zbytečně neoslňoval.

Zaujali Vás nové nástěnné ovladače? Projděte se brožuru s dalšími informacemi.