Vyzkoušejte si chytré bydlení osobně!

Ve vzorovém domě Jubileum můžete na vlastní oči vidět a na vlastní kůži pocítit, jak inteligentní systém funguje. Moderní dřevostavba může být zároveň užitečnou inspirací pro Vás, pokud právě přemýšlíte o stavbě nového domu. Tak neváhejte a přijeďte se podívat.

Rodinný dvoupodlažní dům je dílem Ing. arch. Simony Brezovanové z ateliéru ASFi! Stavbu o celkové obytné ploše 215 m2 realizovala společnost ATRIUM. Konstrukce domu je montovaná dřevostavba v unikátním difuzně otevřeném systému DifuTech CLIMA PASIV. Kompletní technologické vybavení inteligentní domácnosti zajistila společnost Schneider Electric.

Přízemí o rozloze přibližně 130 m2 je prakticky navrženo tak, že je zde stavebně oddělený byt 2+kk o necelých 50 m2, a zbytek obytné plochy tvoří jídelna s kuchyní a schodištěm, obývací pokoj, koupelna a technická místnost.

První patro skýtá spoustu místa pro zázemí rodičů a jejich dvou potomků. Pro rodiče je tu prostorná ložnice spojená s šatnou a vlastní koupelnou, dále dva menší pokoje pro děti a jejich společná koupelna. Nad schodištěm je otevřený prostor třeba na pracovnu, ze které se dá vyjít na velkou terasu. Ta potom pokračuje kolem celého domu a je přístupná i z ostatních pokojů.

Převážná část domu je ovládaná řídicím systémem KNX sestaveným z komponentů od společnosti Schneider Electric.

Ve výbavě jsou:

  • ovládání vnitřního i venkovního osvětlení a stínících prvků meteorologickou stanicí,
  • ovládání intenzity osvětlení a volba scén,
  • regulace podlahového topení pomocí termostatických hlavic a prostorových termostatů,
  • měření spotřeby tepla,
  • kamery vnitřní a venkovní
  • zabezpečovací systém
  • tepelné čerpadlo vzduch-voda
  • systém větrání se zpětným ziskem tepla

Pročtěte si tento dokument pro více podrobností o technickém řešení.

Vzorovým domem Jubileum Vás provede proškolená osoba, která Vám ukáže veškeré funkce domu v praxi a zodpoví všechny Vaše otázky. Při prohlídce si budete moci vyzkoušet ovládání inteligentního systému pomocí moderních ovladačů a také pomocí tabletu, který Vám zapůjčíme.

Těšíme se na Vás v Nepomucké ulici 1291/211 v Plzni.